فوت ‌و فن خنک نگه ‌داشتن کولر اتومبیل

رابطه مصرف سوخت با روشن کردن کولر
سامانه تهویه مطبوع خرید خودرو فروش خودروها با یک تسمه به کمپرسور خرید خودرو فروش خودرو متصل می‌شود که هنگام سود از کولر , هم‌زمان با ارتقاء فشار بیشتر به خرید خودرو فروش خودرو مصرف سوخت هم اکثر میشود . براساس نتایج به دست آمده از طرف کارشناسان خرید خودرو فروش خودروساز به صورت متوسط چهار تا پنج اسب بخار از توان خرید خودرو فروش خودرو برای راه‌‌اندازی و کار سیستم تهویه مطبوع اختصاص پیدا می‌کند . به همین دلیل است که به صورت محسوسی شاهد تنبل شدن خرید خودرو فروش خودرو در حالت کولر واضح خوا هیم بود . مقدار ارتقاء مصرف سوخت هم در این‌حالت به صورت میانگین دو لیتر در هر صد کیلومتر بیش تر می گردد .
راهکارهایی برای به کارگیری بهینه از کولر اتومبیل
در اولِ فصل گرما از تندرست بودن کولر خرید خودرو فروش خودرو و کافی بودن فشار گاز آن مطمئن شوید . کولر خرید خودرو فروش خودرو فضایی مطلوب برای رشد باکتری‌ها و قارچ‌هاست . بدین ترتیب منزه یا بده بستان کردن فیلترهای تصفیه هوای سیستم تهویه , برای کاهش ابتلا به مشکل ها ریوی و پوستی و همینطور برای بهره‌گیری بیش تر از سرمای کولر , حتمی است . فایده از کولر در فضای داخلی اتومبیل میزان قارچ‌ها و آلودگی‌های هوا را تا ۸۰ درصد کاهش میدهد .

تا آنجا که ممکن است خرید خودرو فروش خودروی خود را زیر آفتاب شدید پارک نکنید . در صورتی‌که بدون چاره شدید , موقع رجوع و برگشت ابتدا چندین دقیقه‌ای شیشه‌ها را زیر بکشید و دستگاه تهویه را بدون واضح کردن کولر پر‌نور نمایید . حتی خوب تر است یه خرده تکان فرمایید تا هوا عوض شود و گرمای باطن اتومبیل کمی متعادل شود . در‌این‌صورت زمانی کولر را واضح نمائید فشار کمتری به آن وارد خواهد شد .

وقتی کولر سرگرم کار است ـ بخصوص در خرید خودرو فروش خودروهای کمتر از شش سیلندر ـ قدری از توانایی اتومبیل کاسته خواهد شد . در این شرایط از تکان با سریع , بویژه در مسیرهای طولانی بپرهیزید و بی‌جهت پدال گاز را فشار ندهید . در غیر این شکل نه‌تنها به خرید خودرو فروش خودرو اتومبیل فشار بیشتری وارد میکنید , بلکه مصرف سوخت را هم افزایش می‌دهید .

هنگام رانندگی در ترافیک شدید یا این که سربالایی‌هایی با شیب تند بهتر است کولر را چندین دقیقه‌ای خاموش نمائید یا این که از درجات کمتر آن استفاده فرمائید زیرا در‌این وضعیت خرید خودرو فروش خودرو اتومبیل معمولا اکثر تحت فشار است .

هنگام فعالیت کولر , حرکت با پنجره‌های گشوده توصیه نمیشود . بسته بودن پنجره‌ها فشار کمتری به کولر وارد می‌کند و موجب کاهش چشمگیر مصرف سوخت می شود ; ضمن آن که هوای خنک درون خرید خودرو فروش خودرو در فیس باز بودن حتی یک پنجره به آسانی و بسرعت از دست می رود .
روش‌های نگهداری سیستم کولر
شیشه‌ای که در نصیب بالای کپسول ذخیره و خشک‌کننده گاز تعبیه شده , برای مشاهده عبور گاز در مدار گاز سیستم است . وقتی که گاز مایع در مدار به اندازه کافی وجود داشته باشد , عبور مایع سپید رنگ پرفشار به همراه حباب‌های زیاد از تحت شیشه به چشم می‌خورد . در حالتی‌که فقط حباب‌ها را به هم پا کف ناچیز فشار میبینید , گاز مایع در سیستم به‌اندازه کافی وجود ندارد و در شرایطی‌که حباب و مایع سفید رنگ در مدار مشاهده نمیشود , سیستم کولر شما فارغ از گاز است .

سیستم کولر را بدون گاز یا این که به سرعت معدود روشن نکنید . در صورت رعایت نکردن این زمینه به کمپرسور کولر آسیب خواهد رسید .

هنگام شارژ گاز , مطمئن شوید گاز داخل سیستم کولر شما با گاز دیگری به غلط ادغام نشده باشد و همواره از گازی که با سیستم کولر خرید خودرو فروش خودرو شما سازگار است استفاده شود .

مطمئن شوید لوله فاضلاب اواپراتور مسدود نشده باشد . در‌این‌حالت‌ آب جذب شده به وسیله اواپراتور به داخل اتاق خرید خودرو فروش خودرو نشت می نماید .


دقت کنید هنگام شروع زدن , سیستم کولر اتومبیل در موقعیت خاموش باشد . قبل از واضح کردن سیستم , خوب تر است اجازه دهید خرید خودرو فروش خودرو اتومبیل یه خرده گرم شود .

سیستم کولر اتومبیل را در سرعت و بدور خرید خودرو فروش خودرو بالا پر‌نور نکنید . شایسته ترین دوره برای فعال‌ساز‌ی سیستم , قبل از جنبش یا این که در سرعت مضاعف ذیل است . اما خاموش کردن سیستم سرمایش در هر سرعتی بلامانع است و خطری به همپا نخواهد داشت .
اشکال گازهای جانور برای کولر خرید خودرو فروش خودرو
او‌لین گازی که برای کولر خرید خودرو فروش خودروها به کار گرفته شد آر ۱۱ ( R11 ) بود . در آن سال ها گونه های محدودی از خرید خودرو فروش خودروها به کولر مجهز بودند و به همین دلیل این گاز نتوانست به طور همگانی و همه‌گیر قضیه به کارگیری قرار بگیرد . نسل بعدی‌ که جایگزین آر ۱۱ شد آر ۱۲ نام گرفت و تا سال ۱۳۷۱/ ۱۹۹۲ برای تمام تولیدها تولید شده به کار گرفته شد . این گاز به دلیل داشتن خواص دلخواه حرارتی و ترمودینامیکی , روی فلزاتی همچون آلومینیوم , مس , آهن , فولاد و . . . اثر شیمیایی نداشت و براحتی با روغن‌های معدنی قابل استفاده بود . این گاز به جهت اثر مخربی که بر گوشه و کنار ‌زیست داشت , بعداز مدتی طولانی از چرخه عمل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *