مرسدس , انتقام باخت موناکو را از فراری گرفت

هفتمین تراز از فصل روان رقابت‌های فرمول یک در کانادا برگزار شد . در این گرندپری , تیم مرسدس‌ توانست موفقیت خوبی را در کارنامه خویش تثبیت کند . این درحالی است که برخلاف مرسدس , تیم فراری ناکامی تلخی را در‌این رقابت تجربه کرد . در آغاز به جدول رده‌بندی گرندپری کانادا نگاهی می‌اندازیم که دیشب ساعت ۱۰٫۳۰ به وقت ایران برگزار شد :

همان‌طور که می‌بینیم , لوییس همیلتون , راننده خوش‌نام مرسدس توانست با تصویب فرصت ۱ ساعت و ۳۳ دقیقه و ۵ ثانیه و ۱۵۴ هزارم ثانیه , مقام اولیه این رقابت را تصاحب نماید . والتری بوتاس , هم‌تیمی همیلتون با اختلاف زمانی ۱۹٫۷۸۳ ثانیه در موضع دوم قرار گرفت . دنیل ریکاردو از تیم ردبول با اختلاف ۳۵٫۲۹۷ ثانیه رده سوم را از آن خویش کرد .

دو راننده گروه فراری یعنی سباستین فتل و کیمی رایکنن به ترتیب با اختلاف زمانی ۳۵٫۹۰۷ و ۵۸٫۶۳۲ ثانیه مقام‌های چهارم و هفتم را کسب کردند ; این درحالی است که در گرندپری موناکو , فتل و رایکنن دو راننده برتر مسابقه بودند و بوتاس و همیلتون در جایگاه‌های چهارم و هفتم قرار گرفتند . در تصویر ذیل می‌توانید نتایج جالب تراز ششم در موناکو را به خوبی ملاحظه کنید که برعکس سود دو تیم مرسدس و فراری در گرندپری کانادا بود :


سود گرندپر ی موناکو : رانندگان تیم فراری مقام‌های نخستین و دوم و رانندگان مجموعه مرسدس مقام‌های چهارم و هفتم را کسب کردند . این دقیقا عکس سود گرندپری کانادا بود .
با اعتنا به نتایج به دست آمده از تراز گزینش خط , همیتون , فتل و بوتاس به ترتیب در جایگاه‌های اولیه تا سوم قرار داشتند و این مسابقه را شروع کردند .

همیلتون در این گرندپری توانست سریع‌ترین بدور مسابقه را به خودش اختصاص دهد . همیلتون در دور شصت و چهام توانست با میانگین دوربین مداربسته ارزان ۲۱۰٫۵۸۸ کیلومتر بر ساعت و در زمان ۱ دقیقه و ۱۴ ثانیه و ۵۵۱ هزارم ثانیه به دور پیست دوربین مداربسته AHD کانادا بزند . برای کمپانی درین مسابقه باید ۷۰ دور این پیست زد . مسافت پیست ۴٫۳۶۱ کیلومتر است که با پیمایش ۷۰ به دور به مسافت کلی ۳۰۵٫۲۷ کیلومتر بر ساعت میرسد .

درین رقابت دو گروه مک‌لارن و تورو روسو ضعیف‌ترین همت را به سناریو گذاشتند . فرناندو آلنسو فقط ۲ دور تا پایان مسابقه فاصله داشت که بجهت مشکل دوربین مداربسته ارزان اتومبیلش بدون چاره شد مسابقه را ناتمام بگذارد و از گرندپری کانادا خداحافظی نماید . این واقعه باعث شد که آلنسو نتواند حتی اولی امتیاز این فصل را قسمت مجموعه مک‌لارن کند .

با به حساب آوردن نتایج کلی از تمام گرندپری‌های فصل ۲۰۱۷ , تیم مرسدس با جمع ۲۲۲ امتیاز از عملکرد دو راننده خویش در مقام اول جای دارد . فراری نیز توانسته با کسب ۲۱۴ امتیاز از دستاورد دو راننده خود در مقام دوم قرار بگیرد . در مقام بندی امتیاز رانندگان فرمول یک , فتل راننده شاخص گروه فراری با کسب ۱۴۱ امتیاز هنوز در جایگاه اول قرار دارد . رقیب وی , همیلتون با جمع امتیاز ۱۲۹ در جایگاه دوم قرار دارد . مرحله بعدی رقابت‌های فصل جاری فرمول یک در تاریخ ۴ تیر در شهر باکو برگزار می‌شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *